fbpx

כמה עולה הסרת שיער? יתרונות, חסרונות ומחירים

אם אתם רוצים להיפטר משיער גוף, יש שפע של שיטות להסרת שיער המגיעות בטווח מחירים רחב. כל שיטה שונה מהאחרות מבחינת התהליך שיש לבצע, זמן הביצוע, עלות ודרגת המקצועיות הנדרשת לתפעול.

יש לא מעט יתרונות וחסרונות שצריך לקחת בחשבון בכל אחת מהשיטות. לדוגמה: גילוח או מריטה עשויות להיות קלות יותר, מהירות יותר ופחות יקרות מאחרות, אך הן עשויות גם לא לייצר תוצאות ארוכות טווח. לחילופין – למרות שאפשרויות כגון הסרת שיער בלייזר ואלקטרוליזה עשויות להסיר שיער לאורך זמן, הן עלולות להיות גם יקרות וכואבות יותר.

גילוח

גילוח מסיר שיער בגובה פני העור על ידי שימוש בסכין גילוח או במכשיר גילוח חשמלי. הגילוח למעשה לא מסיר את השערות לחלוטין, אלא רק חותך אותן כך שהן כבר לא גלויות מעל לעור (עד לצמיחתן מחדש, תוך מספר שעות במקרה הרע ביותר).

גילוח הוא כנראה השיטה הנפוצה ביותר להסרת שיער מכיוון שהיא זולה, נוחה ומהירה ואפקטיבית על כל סוגי השיער. ניתן לעשות זאת על שטחי שיער גדולים וההליך קל ללמידה (לכן אין זה פלא שכמעט כולם מתגלחים, בין אם גברים ובין אם נשים). כל עוד עושים זאת במיומנות או עם מכשיר חשמלי, הגילוח אינו כואב.

החיסרון הבולט ביותר של גילוח הוא ההשפעה החולפת שלו; זאת כאשר השיער צומח מחדש תוך יום או כמה ימים. גילוח לא נכון עלול להוביל לצמיחת שיער עם קצוות קהים יותר, שיכולים לגרום לשיער חודרני או דלקת. כדי למנוע זאת חשוב להשתמש בסכיני גילוח חדים ולא קהים מדי, וכן בחומר מרכך כגון קצף או ג'ל גילוח.

מחיר: עשרות עד מאות שקלים, תלוי בסוג המכשיר ובמותג. בכל שנה מדובר במאות עד אלפי שקלים.
תוצאות: זמניות בלבד; בדרך כלל מספר ימים בודדים.

קרם / משחה / תרסיס להסרת שיער (דפילטור)

דפילטורים מבוססים על חומרים כימיים, המפרקים את קשרי הקרטין בשיער. כתוצאה מכך השיער "נמס" ונעלם מעל פני השטח של העור – ומותיר עור חלק. קרמים להסרת שיער אומנם חודרים לזקיק השיער ומשפיעים עליו, אך לא מגיעים לשורש השערה.

ניתן להשתמש בתכשירי דפילציה בבית – והם פשוטים, מהירים וזולים. לעיתים התוצאות יכולות להימשך זמן רב יותר מגילוח. כמו כן ניתן להימנע מחתכים, שערות חודרניות וזיפי גילוח. עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בחומרים כימיים, שלחלקם יש ריח חזק. יש להשתמש בקרמים הללו בזהירות, שכן שימוש באזורים רגישים כגון עיניים ואף – עלול לגרום לדלקת, פריחה ואף כווייה.

מחיר: כמה עשרות שקלים בלבד, אך בחישוב שנתי מדובר בכמה מאות שקלים.
תוצאות: נמשכות לאורך מספר ימים, לעיתים יותר מגילוח.

שעווה חמה או סוכר נוזלי

נוזלים צמיגים וחמים שימשו להסרת שיער כבר במצרים העתיקה. גם כיום נהוג עדיין להשתמש בשעווה חמה או בסוכר נוזלי, אותם מורחים על האזור הדרוש ומסירים את השיער במכה אחת עם מטלית בד.

היתרון הוא שמדובר בהסרת שיער די יעילה לאורך מספר שבועות, מכיוון שהשעווה תולשת את השיער מהשורש. כמו כן ניתן לעשות זאת לבד בבית, ועל גבי אזורי גוף יחסית גדולים. החיסרון הגדול הוא כמובן הכאב. יש כאלה שמסוגלים לעמוד בו – ויש כאלה שלא.

מחיר: כמה עשרות שקלים או מאות שקלים לקופסת שעווה; בחישוב שנתי יכול להגיע לאלפי שקלים.
תוצאות: בין 3 ל-4 שבועות. שימוש חוזר מחליש את זקיק השערה ומצמיח שיער דק יותר.

אפילציה (מחט חשמלית)

טיפול אפילציה הוא תהליך של חימום שורש השערה עד הריסתו, באמצעות מחט חשמלית מיוחדת. המחט מחממת את שורש השערה באמצעות גלי רדיו – הליך שנקרא אלקטרוליזה או תרמוליזה – והיא יעילה לכל סוגי השיער. מכיוון שמדובר במכשור הדורש הסמכה מקצועית, ידע וניסיון בתפעולו – אפילציה מתבצעת בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע בלבד. המכשירים הביתיים אינם באמת אפילטורים המבוססים על מחט חשמלית.

חיסרון משמעותי של מחט חשמלית הוא הכאב. אומנם חלו התפתחויות משמעותיות בתחום, וכיום יש מחטים חשמליות פחות מכאיבות בהשוואה לעבר; אך עדיין מדובר בהליך לא הכי נעים, בלשון המעטה. מסיבה זו אפילציה מבוצעת בדרך כלל בשטחים קטנים יחסית, כגון פנים, אבל מי שיכול/ה לעמוד בכאב – ניתן לבצע הסרת שיער גם באזורים גדולים יותר.

מחיר: 60 עד 150 שקל ל-15 דקות עבודה. שפם יעלה כמה מאות שקלים, ואזורים כגון מפשעה או רגליים יגיעו לאלפי שקלים.
תוצאות: לאורך מספר שבועות, בתנאי שמתמידים במספר טיפולים עוקבים.

אור פועם אינטנסיבי (IPL)

מדובר על מכשיר הפולט קרני אור בטווח רחב של אורכי גל, בניגוד ללייזר המגיע באורך גל אחד (בעבר נקרא גם בשם "הסרת שיער באינפרא אדום", למרות שאין קשר). המכשיר מחמם באופן סלקטיבי את המלנין בפיר השיער והורס אותו. כך הוא גורם לשיער לנשור ומוביל להפחתה בצמיחת השיער.

IPL דומה להסרת שיער בלייזר, אבל הוא זול יותר ומכסה שטח פנים גדול יותר לאורך זמן. כאשר השיער צומח בחזרה, הוא קל ודק יותר. מחקרים הראו כי מכשירי IPL בטוחים ויעילים בהפחתת צמיחת שיער לאורך זמן, מסירים שיער ביעילות גבוהה יותר ופחות כואבים מאשר רוב השיטות האחרות (מחט, לייזר, שעווה ועוד).

עד לפני עשור, הסרת שיער IPL הייתה יכולה להתבצע רק אצל אנשי מקצוע. כיום המצב שונה לחלוטין, וניתן להשתמש במכשירי IPL ביתיים בקלות ובנוחות. כל מה שדרוש הוא לגלח את האזור יממה לפני הטיפול, כדי לקבל תוצאות יעילות יותר.

מחיר: מכשיר ביתי יעלה כ-1,000 עד 3,000 שקל באופן חד פעמי, ללא הוצאה שנתית מתמשכת.
תוצאות: מתמשכות לאורך מספר שבועות, כל עוד מתמידים בטיפולים. יש יתרון לבעלי שיער ועור בהירים.

הסרת שיער בלייזר

בדומה ל-IPL, הסרת שיער בלייזר מבוססת על מכשיר שפולט אור הנספג על ידי המלנין בזקיק השיער. אנרגיית הלייזר מחממת את השערה עד הריסתה. כדי להסיר ביעילות את כל סוגי השיער, ניתן להשתמש באורכי גל שונים.

הסרת שיער בלייזר היא עניין לאנשי מקצוע. אומנם כיום יש גם מכשירי לייזר ביתיים, אך בפועל הם פחות יעילים. כדי לקבל תוצאות לאורך זמן, יש לעבור סדרת טיפולים שמומלץ לבצע רק במכונים מוסמכים, זאת כדי למנוע נזק (בדרך כלל מדובר במינימום של 10 טיפולים).

שימוש בלייזר מחייב גם מריחת ג'ל אלחוש על האזור המטופל, וזאת לצורך הגנה מהחום. מעבר לכך יש להימנע מחשיפה לשמש לאחר הטיפול לצד הנחיות נוספות שיינתנו על ידי הגורם המטפל.

מחיר: תלוי באזור הטיפול, החל מכמה עשרות שקלים ועד 15,000 שקלים לכל הגוף במכונים השונים.
תוצאות: מתמשכות לאורך זמן בצורה יחסית, כל עוד מתמידים בטיפולים.

אז מה הכי כדאי?

כמובן שיש עוד שיטות להסרת שיער שלא צוינו כאן, כגון חוט, מריטה בפינצטה (בעיקר בגבות) ועוד. בסופו של דבר זה תלוי בצרכים שלכם ושלכן. קחו בחשבון את המחיר הכולל, כמה זמן נמשכות התוצאות והאם זה כרוך בכאב ובבעיות נלוות אחרות.

להתייעצות עם הקוסמטיקאית שלנו – צרו קשר >

 

מוצרים

דילוג לתוכן