fbpx

שישה יתרונות משמעותיים של פדיקור (ולא רק מה שחשבתם)

כפות הרגליים שלנו עובדות קשה מאוד, אבל כמעט לא מקבלות יחס או תשומת לב בהשוואה לחלקים אחרים בגוף. אם לא נשמור עליהן באופן קבוע ונתחזק אותן כראוי, אנו עלולים לשלם על כך בהמשך.

האדם הממוצע עושה בין 8,000 ל-10,000 צעדים ביום. תכפילו את זה במהלך חיים שלם, ותבינו מייד כמה בלאי ושחיקה זה גורם בכפות הרגליים. הן נושאות את משקל הגוף לאורך שעות רבות במהלך היממה, מזיעות בימי הקיץ החמים ובתוך הגרביים בעונת החורף, ובאופן כללי חשופות ללא מעט בעיות בריאות בשל כך.

עור קשה, סדוק או מתקלף; יבלות; פטריות; אקזמות; ריח לא נעים ואפילו ציפורן חודרנית – אלו הן רק חלק קטן מהבעיות שכל כף רגל עלולה לחוות לפחות פעם אחת בחיים. מכאן נובעת חשיבותו של טיפול הפדיקור.

מה זה פדיקור? ומה ההבדל לעומת מניקור?

פדיקור הוא דרך מצוינת לספק טיפול בסיסי לכפות הרגליים שלך – החל מניקוי וכלה בתוספות קוסמטיות כגון לק, בניית ציפורניים ועוד.

פדיקור הוא טיפול קוסמטי לכפות הרגליים ולציפורני הרגליים. הטיפול מנקה את כפות הרגליים, מטפח את הציפורניים ולעיתים משלב גם עיסויים בכף הרגל או ברגל עצמה.

בניגוד לנהוג לחשוב, פדיקור לא מיועד רק לנשים. הטיפול מתאים לכל מי שרוצה לשמור על בריאות כפות הרגליים, כולל גברים וילדים. מניקור, לעומת זאת, הוא טיפול המיועד לכפות הידיים והציפורניים שלהן.

מה ההבדל בין פדיקור קוסמטי רגיל ובין פדיקור רפואי?

פדיקור קוסמטי, שתואר בפסקאות הקודמות – מיועד בעיקר לצרכים אסתטיים כגון טיפוח יופי. לעומת זאת פדיקור רפואי מיועד לפתור בעיות שטיבן רפואי יותר, כגון יבלות, אקזמות, פטריות או ציפורן חודרנית. כמו כן גם חולי סוכרת נדרשים לעיתים לקבל טיפול פדיקור רפואי מקצועי, כדי להקל על תסמינים ולאפשר אורח חיים תקין.

הבדל משמעותי נוסף בין פדיקור קוסמטי לרפואי טמון בסוג ההכשרה. בעוד שפדיקור קוסמטי יכול להתבצע על ידי כל קוסמטיקאי/ת (ואפילו לבד בצורה עצמאית בבית), פדיקור רפואי יכול להינתן רק על איש מקצוע שהוכשר לכך במיוחד, עבר קורס ממשלתי וקיבל הסמכה רשמית.

סנסיסמות' – מכשיר ביתי לביצוע פדיקור, פילינג וניקוי

יתרונות עיקריים של טיפול פדיקור

להלן כמה מהיתרונות העיקריים של טיפול קבוע בפדיקור:

1. איתור מוקדם של בעיות
טיפול פדיקור בתדירות קבועה יכול לסייע לפדיקוריסט/ית לזהות סימנים מוקדמים לבעיות, כגון יבלות, זיהומים פטרייתיים ועוד. בצורה זו קל יותר לטפל במצבים אלו, כאשר הם מזוהים בשלבים המוקדמים יותר.

2. הקטנת הסיכויים לזיהומים
גזירה, חיתוך וניקוי של ציפורני כף הרגל מונעות מהן לצמוח פנימה ולגרום לזיהום. סילוק הלכלוך והחיידקים מכפות הרגליים יסייע גם במניעת מחלות ציפורניים (פטריות) וריחות מכף הרגל. שמירה על בריאות הציפורניים תשמור גם על בריאות אצבעות הרגליים וכף הרגל כולה.

3. שמירה על לחות העור
טיפול פדיקור כולל השריה של כפות הרגליים במים חמימים, ומתן עיסויים עם שמנים וקרמים המסייעים בשמירה על הלחות. כפות רגליים לחות נוטות פחות לסבול משלפוחיות, סדקים או בעיות אחרות.

חשוב לשמור גם על לחות הציפורניים, כדי למנוע מהן לצמוח החוצה עם רכסים או קצוות מפוצלים. אלו יכולים לגרום לציפורניים להתרומם מעלה וליצור סיבוכים בהמשך.

4. פילינג לכפות הרגליים
פילינג, או "קילוף" באנגלית, הוא תהליך של הסרת תאי עור מתים. טיפול הפדיקור מסיר תאים מתים, ומונע מהם להצטבר ולגרום לשלפוחיות או יבלות שעלולות להיות לא נוחות ואף כואבות. הסרת העור המת בכפות הרגליים, במיוחד בעקב, מעודדת צמיחת תאים חדשים; מה שיוצר כפות רגליים בריאות, חלקות ומושכות יותר.

5. שיפור זרימת הדם
החלק המהנה ביותר בפדיקור הוא ככל הנראה העיסוי. מסאג' לכפות הרגליים עוזר לשפר ולהמריץ את זרימת הדם, ובכך מסייע בהפגת מתחים – הן פיזיולוגיים, בכפות הרגליים והרגליים עצמן, והן נפשיים. כמו כן שיפור בזרימת הדם מסייע להפחית כאב ולחדש את מערכות הגוף באזור הרגליים, ועוזר לפיזור חום הגוף בצורה אחידה יותר.

6. הרגעת הגוף והנפש
פדיקור מקצועי ואיכותי יכול להיות טיפול מאוד מרגיע. מעבר ליתרונותיו הקוסמטיים והבריאותיים הברורים, הוא עוזר להקל על מתח פיזי ונפשי, ולפיכך יש לו גם ערך תרפויטי. לפי ארגון שירותי הבריאות בבריטניה (NHS), טיפול בעיסוי מקל על מתחים ונוקשות ומשפר את הרווחה הבריאותית והנפשית – ומכאן ברורים יתרונותיו הרבים של הפדיקור.


כפות הרגליים שלנו מטופלות מעט בהשוואה לחלקים אחרים בגוף, כמו הידיים והפנים. רגליים בריאות חיוניות לבריאות הכללית שלנו, אז אל תזניחו אותן.

אנו ממליצים לעשות טיפול פדיקור לפחות פעם אחת בחודש, כדי לשמור על כפות הרגליים וליהנות מטיפול מפנק במקביל. מגיע לנו.

רוצים להתייעץ עם הקוסמטיקאית שלנו? צרו קשר >

 

מוצרים

דילוג לתוכן